• Afghanistan
  • Africa (CAF)
  • Albania
  • Algeria
  • Angola
  • Argentina
  • Armenia
  • First League
  • Premier League
  • Asia (AFC)
  • Asian Games
  • Australia
  • Australian Capital Territory
  • Brisbane Capital League 1
  • Brisbane Premier League
  • New South Wales
  • New South Wales Premier League 2
  • Northern Nsw
  • Northern Zone Premier League
  • Queensland
  • Queensland Premier League
  • South Australia
  • South Australia State League
  • Tasmania
  • U20 Queensland
  • U20 Victoria
  • U20 Western Australia
  • Victoria
  • Victoria Premier League One
  • Western Australia
  • Austria
  • 2.Liga
  • Bundesliga
  • Regional Central
  • Regional East
  • Regional Salzburg Second Stage
  • Regional Tirol Second Stage
  • Regional Vorarlberg Second Stage
  • Regional West
  • Azerbaijan
  • Bahrain
  • Belarus
  • First League
  • Premier League
  • Reserve League
  • Belgium
  • Belgium-Netherlands
  • Bolivia
  • Bosnia And Herzegovina
  • Brazil
  • Serie A
  • Serie B
  • Serie C Group A
  • Serie C Group B
  • Serie D Group A1
  • Serie D Group A2
  • Serie D Group A3
  • Serie D Group A4
  • Serie D Group A5
  • Serie D Group A6
  • Serie D Group A7
  • Serie D Group A8
  • Bulgaria
  • FA Cup
  • First Professional Football League
  • Northwest 3 Afl
  • Southeast 3 Afl
  • Southwest 3 Afl
  • Cameroon
  • Canada
  • Central American & Caribbean Games
  • Central American Games
  • Chile
  • China
  • Chinese Taipei
  • Colombia
  • Congo DR
  • Costa Rica
  • Croatia
  • FA Cup
  • Prva Hnl
  • Cyprus
  • Czech Republic
  • Division 1
  • Division 2
  • Denmark
  • 1. Division
  • 1dw Relegation P.Off Group 1/East (Women)
  • 1dw Relegation P.Off Group 2/West (Women)
  • Denmark Series Group 1
  • Denmark Series Group 2
  • Denmark Series Group 3
  • Denmark Series Group 4
  • ED Championship Round
  • ED Relegation Round
  • Superligaen
  • U17 League
  • U19 League
  • Ecuador
  • Egypt
  • EL Salvador
  • England
  • Estonia
  • Esiliiga
  • Meistriliiga
  • Europe (UEFA)
  • Euro 2020
  • UEFA U21 Championship
  • Womens Euro 2021 England
  • Faroe Islands
  • Finland
  • Kakkonen Group A
  • Kakkonen Group B
  • Kakkonen Group C
  • Veikkausliiga
  • Ykkonen
  • France
  • Division 1 Women
  • Friendly Games
  • Friendly Clubs
  • Fyr Macedonia
  • Georgia
  • Erovnuli Liga
  • Erovnuli Liga 2
  • Germany
  • 2. Bundesliga
  • 3. Liga
  • Bundesliga
  • Bundesliga Women
  • FA Cup
  • Oberliga Baden-Wurttemberg
  • Oberliga Hessen
  • Oberliga Mittelrhein
  • Oberliga Nofv-Nord
  • Oberliga Nofv-Sud
  • Oberliga Rheinland-Pfalz Saar
  • Ghana
  • Greece
  • Super League 1
  • Guatemala
  • Honduras
  • Hong Kong
  • Hungary
  • FA Cup
  • NB I
  • Iceland
  • Super Cup
  • India
  • Indonesia
  • International Tournaments
  • Iran
  • Iraq
  • Israel
  • Liga Leumit
  • Premier League
  • State Cup
  • Italy
  • Japan
  • J1 League
  • J2 League
  • J3 League
  • Japan Football League
  • L1-League Women
  • Jordan
  • Kazakhstan
  • Premier League
  • Kenya
  • Kosovo
  • Kuwait
  • Latvia
  • Virsliga
  • Lebanon
  • Lithuania
  • Division 1
  • I Lyga
  • Luxembourg
  • Malaysia
  • Malta
  • Mediterranean Games
  • Mexico
  • Moldova
  • Montenegro
  • Morocco
  • National
  • Nepal
  • Netherlands
  • New Zealand
  • Nigeria
  • North & Central America (Concacaf)
  • Northern Ireland
  • Norway
  • 1. Divisjon
  • 1. Divisjon (Women)
  • 2. Divisjon Group 1
  • 2. Divisjon Group 2
  • 3. Divisjon Group 1
  • 3. Divisjon Group 2
  • 3. Divisjon Group 3
  • 3. Divisjon Group 4
  • 3. Divisjon Group 5
  • 3. Divisjon Group 6
  • Toppserien
  • Olympic Games
  • Oman
  • Palestine
  • Pan American Games
  • Panama
  • Paraguay
  • Peru
  • Philippines
  • Poland
  • Ekstraklasa
  • I Liga
  • II Liga
  • Portugal
  • Primeira Liga
  • Qatar
  • Republic OF Ireland
  • First Division
  • Premier Division
  • Romania
  • Liga II
  • Liga Iii Serie 1
  • Liga Iii Serie 2
  • Liga Iii Serie 3
  • Liga Iii Serie 4
  • Liga Iii Serie 5
  • Russia
  • Professional Football League Center
  • Professional Football League East
  • Professional Football League South
  • Professional Football League West
  • Saudi Arabia
  • Scandinavia
  • Scotland
  • Serbia
  • FA Cup
  • Prva Liga
  • Superliga
  • Serbia And Montenegro
  • Singapore
  • Slovakia
  • Slovenia
  • FA Cup
  • Prva Liga
  • South Africa
  • South America (Conmebol)
  • South American Games
  • South Korea
  • FA Cup
  • K League 1
  • K League 2
  • K League 3
  • Southeast Asian Games
  • Spain
  • Sweden
  • Damallsvenskan
  • Division 1 North
  • Division 1 South
  • Division 2 Norra Gotaland
  • Division 2 Norra Svealand
  • Division 2 Norrland
  • Division 2 Ostra Gotaland
  • Division 2 Sodra Svealand
  • Division 2 Vastra Gotaland
  • FA Cup
  • Switzerland
  • Syria
  • Thailand
  • Tunisia
  • Turkey
  • Uae
  • Uganda
  • Ukraine
  • Premier League
  • Uruguay
  • USA
  • Major League Soccer
  • National Womens Soccer League
  • Nisa Spring Season
  • United Soccer League
  • Usl League One
  • Uzbekistan
  • Venezuela
  • Vietnam
  • Wales
  • World (FIFA)
  • World Cup Qatar 2022
  • Yemen

Summary

  Position Points Games Scored Conceded Home Win Away Win Draw Home Lost Away Lost
Litex 5 24 14 25 10 457% 342% 321% 125% 375%
Montana 6 21 13 21 12 466% 233% 323% 250% 250%

Head To Head

K/O
Home
Away
Pts
HT
FT
ET
PN
1
X
2
23 Nov 09:30 09:30, 23 Nov fin
Litex
HT: 0-0 FT: 0-1
Montana
24-21
2PFL
0-0
0-1
25 Sep 12:00 12:00, 25 Sep fin
Litex
HT: 1-0 FT: 3-0
Montana
R32
1-0
3-0
11 May 08:30 08:30, 11 May fin
Litex
HT: 1-2 FT: 1-2
Montana
40-51
2PFL
1-2
1-2
02 Nov 11:30 11:30, 02 Nov fin
Montana
HT: 0-1 FT: 2-1
Litex
24-18
2PFL
0-1
2-1
14 Apr 11:00 11:00, 14 Apr fin
Litex
HT: 0-0 FT: 0-1
Montana
28-40
2PFL
0-0
0-1

League Table

Pos Team Home Away Total GD Goals
P W D L GS GC Pts P W D L GS GC Pts P W D L GS GC Pts
1 Septemvri Sofia 8 7 1 0 22 10 22 6 5 0 1 9 6 15 14 12 1 1 31 16 37 15 2.20
2 CSKA 1948 8 8 0 0 24 1 24 6 4 0 2 12 8 12 14 12 0 2 36 9 36 27 2.60
3 Lokomotiv Sofia 6 5 0 1 9 1 15 8 4 1 3 10 6 13 14 9 1 4 19 7 28 12 1.40
4 Lokomotiv G. Oryahovitsa 7 5 1 1 15 9 16 8 2 3 3 10 13 9 15 7 4 4 25 22 25 3 1.70
5 Litex 7 4 2 1 15 3 14 7 3 1 3 10 7 10 14 7 3 4 25 10 24 15 1.80
6 Montana 6 4 0 2 14 6 12 7 2 3 2 7 6 9 13 6 3 4 21 12 21 9 1.60
7 Kariana Erden 7 3 4 0 12 7 13 7 2 1 4 7 9 7 14 5 5 4 19 16 20 3 1.40
8 Hebar Pazardzhik 7 3 1 3 9 9 10 7 3 1 3 11 9 10 14 6 2 6 20 18 20 2 1.40
9 Neftochimic Burgas 8 6 1 1 14 4 19 6 0 1 5 6 17 1 14 6 2 6 20 21 20 -1 1.40
10 Pirin Blagoevgrad 7 2 3 2 10 12 9 7 3 1 3 9 9 10 14 5 4 5 19 21 19 -2 1.40
11 Botev Galabovo 7 5 0 2 10 9 15 7 0 4 3 6 13 4 14 5 4 5 16 22 19 -6 1.10
12 Chernomorets Balchik 8 3 2 3 5 6 11 6 1 1 4 3 10 4 14 4 3 7 8 16 15 -8 0.60
13 Ludogorets II 7 1 4 2 7 9 7 7 1 3 3 6 9 6 14 2 7 5 13 18 13 -5 0.90
14 Strumska Slava 7 3 1 3 10 9 10 8 1 0 7 5 16 3 15 4 1 10 15 25 13 -10 1.00
15 Spartak Varna 6 2 1 3 2 8 7 8 0 2 6 2 18 2 14 2 3 9 4 26 9 -22 0.30
16 Pomorie 6 1 1 4 5 8 4 8 1 1 6 7 19 4 14 2 2 10 12 27 8 -15 0.90
17 Spartak Pleven 7 1 2 4 3 9 5 6 0 1 5 0 11 1 13 1 3 9 3 20 6 -17 0.20

Litex Last Games

- + 0 + - + + + 0 0 - 0 0 + - + + ? 0 - - + 0 0 - + + + - + - 0 +
K/O
Home
Away
Pts
HT
FT
ET
PN
1
X
2
05 Dec 10:30 10:30, 05 Dec fin
Lokomotiv Plovdiv
HT: 0-0 FT: 2-1
Litex
R16
0-0
2-1
30 Nov 07:30 07:30, 30 Nov fin
Pomorie
HT: 1-3 FT: 2-3
Litex
8-24
2PFL
1-3
2-3
23 Nov 09:30 09:30, 23 Nov fin
Litex
HT: 0-0 FT: 0-1
Montana
24-21
2PFL
0-0
0-1
10 Nov 07:30 07:30, 10 Nov fin
Spartak Varna
HT: 0-1 FT: 0-4
Litex
9-21
2PFL
0-1
0-4
31 Oct 10:30 10:30, 31 Oct fin
Litex
HT: 0-0 FT: 0-0
Spartak Pleven
20-5
2PFL
0-0
0-0
24 Oct 08:00 08:00, 24 Oct fin
Lokomotiv Sofia
HT: 1-0 FT: 1-0
Litex
21-20
2PFL
1-0
1-0
19 Oct 10:30 10:30, 19 Oct fin
Litex
HT: 1-0 FT: 3-0
Botev Galabovo
17-12
2PFL
1-0
3-0
11 Oct 09:00 09:00, 11 Oct fin
Litex
HT: 0-1 FT: 0-2
Kariana Erden
FRC
0-1
0-2
05 Oct 09:00 09:00, 05 Oct fin
Ludogorets II
HT: 0-1 FT: 0-1
Litex
10-14
2PFL
0-1
0-1
01 Oct 10:30 10:30, 01 Oct fin
Litex
HT: 0-0 FT: 1-0
CSKA 1948
11-24
2PFL
0-0
1-0

Montana Last Games

+ 0 + - - + - 0 0 + + + + - - 0 + + - 0 + + 0 ? - - 0 + + - + ? - 0
K/O
Home
Away
Pts
HT
FT
ET
PN
1
X
2
30 Nov 08:00 08:00, 30 Nov fin
Montana
HT: 2-1 FT: 6-1
Chernomorets Balchik
24-15
2PFL
2-1
6-1
23 Nov 09:30 09:30, 23 Nov fin
Litex
HT: 0-0 FT: 0-1
Montana
24-21
2PFL
0-0
0-1
15 Nov 07:00 07:00, 15 Nov fin
CSKA 1948
HT: 1-1 FT: 2-2
Montana
FRC
1-1
2-2
09 Nov 05:15 05:15, 09 Nov fin
Montana
HT: 0-0 FT: 0-2
Septemvri Sofia
21-34
2PFL
0-0
0-2
31 Oct 08:30 08:30, 31 Oct canc
Vereya Stara Zagora
Montana
0-21
2PFL
24 Oct 10:00 10:00, 24 Oct fin
Montana
HT: 0-0 FT: 2-0
Strumska Slava
18-12
2PFL
0-0
2-0
19 Oct 09:00 09:00, 19 Oct fin
Lokomotiv G. Oryahovitsa
HT: 1-0 FT: 2-1
Montana 1
13-18
2PFL
1-0
2-1
11 Oct 06:00 06:00, 11 Oct fin
Montana
HT: 1-0 FT: 1-0
Slavia Sofia
FRC
1-0
1-0
05 Oct 10:00 10:00, 05 Oct fin
Montana
HT: 3-1 FT: 5-1
Pomorie
15-7
2PFL
3-1
5-1
28 Sep 10:15 10:15, 28 Sep fin
Pirin Blagoevgrad
HT: 1-0 FT: 1-1
Montana
12-14
2PFL
1-0
1-1

Litex Results

Montana Results

Litex Goals

Montana Goals

Litex Strength

calculated by the robot

Montana Strength

calculated by the robot

Litex Goals (Last 30 games)

Total Scored: 48. Total Conceded: 25

Montana Goals (Last 30 games)

Total Scored: 39. Total Conceded: 33

Litex Scorers (Last 15 games)

Player 04 Aug 10 Aug 19 Aug 25 Aug 31 Aug 14 Sep 21 Sep 25 Sep 01 Oct 05 Oct 11 Oct 19 Oct 24 Oct 31 Oct 10 Nov Total
Tonislav Yordanov 0 2 0 1 1 0 0 1 0 0 0 1 0 0 2 8
Ivan Mitrev 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 1 4
Iliyan Kapitanov 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 3
Georgi Ivanov 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0 0 0 0 0 0 2
Georgi Maryanov 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Plamen Nikolov 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Petar Petrov 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Aleksandar Asparuhov 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Petko Ganev 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1
Tsvetelin Todorov 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1

Montana Scorers (Last 15 games)

Player 03 Aug 12 Aug 19 Aug 24 Aug 31 Aug 06 Sep 21 Sep 25 Sep 28 Sep 05 Oct 11 Oct 19 Oct 24 Oct 09 Nov 15 Nov Total
Atanas Iliev 0 0 0 2 0 0 0 0 1 1 0 1 0 0 0 5
Borislav Baldzhiyski 0 0 0 1 0 0 0 0 0 3 0 0 0 0 0 4
Toni Tasev 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 1 3
Nikolay Tsvetkov 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2
Dimitar Iliev 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Nikola Minkov 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Sergey Georgiev 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Pier Pierov 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Vladimir Aytov 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1
Miroslav Antonov 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1

Litex Bad Boy (Last 30 games)

Player Date
Iliyan Kapitanov 25.08.2019

Montana Bad Boy (Last 30 games)

Player Date
Dimitar Iliev 19.10.2019
Ivan Mihov 21.09.2019
Borislav Stoychev 22.04.2019
Galin Tashev 26.11.2018

Game Prediction

calculated by the bots
Bot Bot2 Bot3 Bot4 Bot5
Litex 1.17 1.33 1.23 1.38 1.25
Montana 0.83 0.83 0.65 0.62 0.75
Top Games
Werder Bremen
-
Eintracht Frankfurt
2.86 | 3.45 | 2.54
Tomorrow at 14:30
Georgia
-
Belarus
Thu 04 Jun, 13:00
Norway
-
Serbia
Thu 04 Jun, 13:00
Bosnia & Herzegovina
-
Northern Ireland
Thu 04 Jun, 15:45
Bulgaria
-
Hungary
Thu 04 Jun, 15:45
Iceland
-
Romania
Thu 04 Jun, 15:45
North Macedonia
-
Kosovo
Thu 04 Jun, 15:45
Scotland
-
Israel
Thu 04 Jun, 15:45
Slovakia
-
Rep. OF Ireland
Thu 04 Jun, 15:45
Bayer Leverkusen
-
Bayern Munich
5.85 | 5.05 | 1.50
Sat 06 Jun, 09:30
Eintracht Frankfurt
-
FSV Mainz 05
1.97 | 3.87 | 3.77
Sat 06 Jun, 09:30
Shakhtar Donetsk
-
Desna Chernihiv
Sat 06 Jun, 10:00
Borussia Dortmund
-
Hertha Berlin
1.37 | 5.38 | 8.11
Sat 06 Jun, 12:30
Werder Bremen
-
VFL Wolfsburg
3.49 | 3.46 | 2.18
Sun 07 Jun, 07:30
Dynamo Kyiv
-
FC Oleksandriya
Sun 07 Jun, 10:00
FC Saarbrucken
-
Bayer Leverkusen
Tue 09 Jun, 14:45