• Afghanistan
  • Africa (CAF)
  • Albania
  • Algeria
  • Angola
  • Argentina
  • Armenia
  • First League
  • Premier League
  • Asia (AFC)
  • Asian Games
  • Australia
  • Australian Capital Territory
  • Brisbane Capital League 1
  • Brisbane Premier League
  • New South Wales
  • New South Wales Premier League 2
  • Northern Nsw
  • Northern Zone Premier League
  • South Australia
  • South Australia State League
  • Tasmania
  • U20 Queensland
  • U20 Victoria
  • U20 Western Australia
  • Victoria
  • Victoria Premier League One
  • Western Australia
  • Austria
  • 2.Liga
  • Bundesliga
  • FA Cup
  • Regional Central
  • Regional East
  • Regional Salzburg Second Stage
  • Regional Tirol Second Stage
  • Regional Vorarlberg Second Stage
  • Regional West
  • Azerbaijan
  • Bahrain
  • Belarus
  • First League
  • Premier League
  • Reserve League
  • Belgium
  • Belgium-Netherlands
  • Bolivia
  • Bosnia And Herzegovina
  • Brazil
  • Serie A
  • Serie B
  • Serie C Group A
  • Serie C Group B
  • Serie D Group A1
  • Serie D Group A2
  • Serie D Group A3
  • Serie D Group A4
  • Serie D Group A5
  • Serie D Group A6
  • Serie D Group A7
  • Serie D Group A8
  • Bulgaria
  • First Professional Football League
  • Northwest 3 Afl
  • Southeast 3 Afl
  • Southwest 3 Afl
  • Cameroon
  • Canada
  • Central American & Caribbean Games
  • Central American Games
  • Chile
  • China
  • Chinese Taipei
  • Colombia
  • Congo DR
  • Costa Rica
  • Croatia
  • FA Cup
  • Prva Hnl
  • Cyprus
  • Czech Republic
  • Division 1
  • Division 2
  • Denmark
  • 1. Division
  • 1dw Relegation P.Off Group 1/East (Women)
  • 1dw Relegation P.Off Group 2/West (Women)
  • Denmark Series Group 1
  • Denmark Series Group 2
  • Denmark Series Group 3
  • Denmark Series Group 4
  • ED Championship Round
  • ED Relegation Round
  • Superligaen
  • U17 League
  • U19 League
  • Ecuador
  • Egypt
  • EL Salvador
  • England
  • Estonia
  • Esiliiga
  • Meistriliiga
  • Europe (UEFA)
  • Euro 2020
  • UEFA U21 Championship
  • Womens Euro 2021 England
  • Faroe Islands
  • Finland
  • Kakkonen Group A
  • Kakkonen Group B
  • Kakkonen Group C
  • Naisten Liga
  • Veikkausliiga
  • Ykkonen
  • France
  • Division 1 Women
  • Friendly Games
  • Friendly Clubs
  • Fyr Macedonia
  • Georgia
  • Erovnuli Liga
  • Erovnuli Liga 2
  • Germany
  • 2. Bundesliga
  • 3. Liga
  • Bundesliga
  • Bundesliga Women
  • Oberliga Baden-Wurttemberg
  • Oberliga Hessen
  • Oberliga Mittelrhein
  • Oberliga Nofv-Nord
  • Oberliga Nofv-Sud
  • Oberliga Rheinland-Pfalz Saar
  • Ghana
  • Greece
  • Guatemala
  • Honduras
  • Hong Kong
  • Hungary
  • FA Cup
  • NB I
  • Iceland
  • India
  • Indonesia
  • International Tournaments
  • Iran
  • Iraq
  • Israel
  • Liga Leumit
  • Premier League
  • Italy
  • Japan
  • J1 League
  • J2 League
  • J3 League
  • Japan Football League
  • L1-League Women
  • Jordan
  • Kazakhstan
  • Premier League
  • Kenya
  • Kosovo
  • Kuwait
  • Latvia
  • Virsliga
  • Lebanon
  • Lithuania
  • Division 1
  • I Lyga
  • Luxembourg
  • Malaysia
  • Malta
  • Mediterranean Games
  • Mexico
  • Moldova
  • National Division
  • Montenegro
  • Morocco
  • National
  • Nepal
  • Netherlands
  • New Zealand
  • Nigeria
  • North & Central America (Concacaf)
  • Northern Ireland
  • Norway
  • 1. Divisjon
  • 1. Divisjon (Women)
  • 2. Divisjon Group 1
  • 2. Divisjon Group 2
  • 3. Divisjon Group 1
  • 3. Divisjon Group 2
  • 3. Divisjon Group 3
  • 3. Divisjon Group 4
  • 3. Divisjon Group 5
  • 3. Divisjon Group 6
  • Toppserien
  • Olympic Games
  • Oman
  • Palestine
  • Pan American Games
  • Panama
  • Paraguay
  • Peru
  • Philippines
  • Poland
  • Ekstraklasa
  • FA Cup
  • I Liga
  • II Liga
  • Portugal
  • Primeira Liga
  • Qatar
  • Republic OF Ireland
  • First Division
  • Premier Division
  • Romania
  • Liga II
  • Liga Iii Serie 1
  • Liga Iii Serie 2
  • Liga Iii Serie 3
  • Liga Iii Serie 4
  • Liga Iii Serie 5
  • Russia
  • Professional Football League Center
  • Professional Football League East
  • Professional Football League South
  • Professional Football League West
  • Saudi Arabia
  • Scandinavia
  • Scotland
  • Serbia
  • FA Cup
  • Prva Liga
  • Superliga
  • Serbia And Montenegro
  • Singapore
  • Slovakia
  • Slovenia
  • Prva Liga
  • South Africa
  • South America (Conmebol)
  • South American Games
  • South Korea
  • K League 1
  • K League 2
  • K League 3
  • Southeast Asian Games
  • Spain
  • Sweden
  • Allsvenskan
  • Damallsvenskan
  • Division 1 North
  • Division 1 South
  • Division 2 Norra Gotaland
  • Division 2 Norra Svealand
  • Division 2 Norrland
  • Division 2 Ostra Gotaland
  • Division 2 Sodra Svealand
  • Division 2 Vastra Gotaland
  • FA Cup
  • Superettan
  • Switzerland
  • Syria
  • Thailand
  • Tunisia
  • Turkey
  • Uae
  • Uganda
  • Ukraine
  • Premier League
  • Uruguay
  • USA
  • Major League Soccer
  • National Womens Soccer League
  • Nisa Spring Season
  • United Soccer League
  • Usl League One
  • Uzbekistan
  • Venezuela
  • Vietnam
  • Wales
  • World (FIFA)
  • World Cup Qatar 2022
  • Yemen

Rot-Weiss Erfurt 1 - 1 Vsg Altglienicke

Finished

Summary

  Position Points Games Scored Conceded Home Win Away Win Draw Home Lost Away Lost
Rot-Weiss Erfurt 15 14 15 15 24 3100% 00% 533% 228% 571%
Vsg Altglienicke 1 34 15 41 18 872% 327% 16% 00% 3100%

Head To Head

K/O
Home
Away
Pts
HT
FT
ET
PN
1
X
2
23 Nov 07:30 07:30, 23 Nov fin
Rot-Weiss Erfurt
HT: 1-1 FT: 1-1
Vsg Altglienicke
14-34
N/E
1-1
1-1
2.67
3.62
2.57
02 Dec 07:30 07:30, 02 Dec fin
Rot-Weiss Erfurt
HT: 1-1 FT: 7-1
Vsg Altglienicke
33-19
N/E
1-1
7-1
28 Jul 07:30 07:30, 28 Jul fin
Vsg Altglienicke
HT: 0-0 FT: 0-3
Rot-Weiss Erfurt
0-0
N/E
0-0
0-3

League Table

Pos Team Home Away Total GD Goals
P W D L GS GC Pts P W D L GS GC Pts P W D L GS GC Pts
1 Vsg Altglienicke 8 8 0 0 28 7 24 7 3 1 3 13 11 10 15 11 1 3 41 18 34 23 2.7
2 Lokomotive Leipzig 7 5 2 0 16 10 17 8 4 3 1 11 5 15 15 9 5 1 27 15 32 12 1.8
3 Energie Cottbus 7 6 0 1 22 11 18 8 3 3 2 16 15 12 15 9 3 3 38 26 30 12 2.5
4 Hertha Berlin II 7 4 1 2 21 12 13 8 5 1 2 25 13 16 15 9 2 4 46 25 29 21 3.1
5 Wacker Nordhausen 8 6 1 1 21 4 19 7 3 1 3 15 18 10 15 9 2 4 36 22 29 14 2.4
6 Union Furstenwalde 8 3 2 3 14 11 11 8 3 2 3 14 12 11 16 6 4 6 28 23 22 5 1.8
7 SV Lichtenberg 47 8 4 2 2 13 5 14 7 2 2 3 7 10 8 15 6 4 5 20 15 22 5 1.3
8 Bfc Dynamo 7 4 2 1 10 5 14 8 2 2 4 7 15 8 15 6 4 5 17 20 22 -3 1.1
9 Viktoria Berlin 8 2 5 1 7 5 11 7 2 4 1 10 7 10 15 4 9 2 17 12 21 5 1.1
10 Vfb Auerbach 8 5 1 2 20 15 16 8 1 1 6 9 19 4 16 6 2 8 29 34 20 -5 1.8
11 Bsg Chemie Leipzig 8 3 2 3 9 10 11 7 1 4 2 7 8 7 15 4 6 5 16 18 18 -2 1.1
12 Berliner AK 07 7 2 3 2 12 13 9 8 2 1 5 12 14 7 15 4 4 7 24 27 16 -3 1.6
13 ZFC Meuselwitz 7 2 1 4 11 14 7 8 2 3 3 9 11 9 15 4 4 7 20 25 16 -5 1.3
14 Germania Halberstadt 8 1 5 2 11 13 8 7 2 1 4 9 14 7 15 3 6 6 20 27 15 -7 1.3
15 Rot-Weiss Erfurt 7 3 2 2 10 7 11 8 3 5 5 17 3 15 3 5 7 15 24 14 -9 1
16 SV Babelsberg 03 8 1 5 2 10 14 8 7 3 4 5 11 3 15 1 8 6 15 25 11 -10 1
17 Optik Rathenow 7 1 3 3 6 11 6 8 1 2 5 6 21 5 15 2 5 8 12 32 11 -20 0.8
18 Bischofswerdaer 8 2 1 5 7 19 7 7 1 6 6 27 1 15 2 2 11 13 46 8 -33 0.9

Rot-Weiss Erfurt Last Games

0 0 - - - + - + - + 0 + - - + - + - 0 - + - 0 0 + - 0 0 + - - -
K/O
Home
Away
Pts
HT
FT
ET
PN
1
X
2
29 Nov 12:00 12:00, 29 Nov fin
Hertha Berlin II
HT: 0-0 FT: 0-0
Rot-Weiss Erfurt
32-15
N/E
0-0
0-0
1.56
4.55
5.36
23 Nov 07:30 07:30, 23 Nov fin
Rot-Weiss Erfurt
HT: 1-1 FT: 1-1
Vsg Altglienicke
14-34
N/E
1-1
1-1
2.67
3.62
2.57
10 Nov 07:30 07:30, 10 Nov fin
SV Lichtenberg 47
HT: 1-0 FT: 4-0
Rot-Weiss Erfurt
19-14
N/E
1-0
4-0
01 Nov 14:00 14:00, 01 Nov fin
Rot-Weiss Erfurt
HT: 0-1 FT: 0-1
Germania Halberstadt 1
14-12
N/E
0-1
0-1
1.63
4.19
5.18
26 Oct 07:30 07:30, 26 Oct fin
Union Furstenwalde
HT: 3-0 FT: 3-0
Rot-Weiss Erfurt
17-14
N/E
3-0
3-0
18 Oct 13:00 13:00, 18 Oct fin
Rot-Weiss Erfurt
HT: 2-0 FT: 3-0
Bischofswerdaer
11-5
N/E
2-0
3-0
05 Oct 07:30 07:30, 05 Oct fin
SV Babelsberg 03
HT: 1-0 FT: 1-1
Rot-Weiss Erfurt 1
7-10
N/E
1-0
1-1
3.55
3.97
1.98
29 Sep 07:30 07:30, 29 Sep fin
Rot-Weiss Erfurt
HT: 0-0 FT: 0-0
Bsg Chemie Leipzig
9-8
N/E
0-0
0-0
20 Sep 12:00 12:00, 20 Sep fin
Wacker Nordhausen
HT: 0-0 FT: 1-0
Rot-Weiss Erfurt
17-9
N/E
0-0
1-0
2.00
3.88
3.56
15 Sep 09:00 09:00, 15 Sep fin
Rot-Weiss Erfurt
HT: 0-1 FT: 2-1
Bfc Dynamo
6-11
N/E
0-1
2-1
1.81
3.83
4.32

Vsg Altglienicke Last Games

- 0 + 0 0 0 0 0 - - 0 0 + + - + - - + 0 + + + - + + + + + - + +
K/O
Home
Away
Pts
HT
FT
ET
PN
1
X
2
29 Nov 13:00 13:00, 29 Nov fin
Vsg Altglienicke
HT: 1-2 FT: 2-2
Lokomotive Leipzig
35-33
N/E
1-2
2-2
23 Nov 07:30 07:30, 23 Nov fin
Rot-Weiss Erfurt
HT: 1-1 FT: 1-1
Vsg Altglienicke
14-34
N/E
1-1
1-1
2.67
3.62
2.57
09 Nov 07:30 07:30, 09 Nov fin
Vsg Altglienicke
HT: 1-0 FT: 3-0
Hertha Berlin II
31-29
N/E
1-0
3-0
2.78
3.92
2.35
02 Nov 08:30 08:30, 02 Nov fin
Vsg Altglienicke 1
HT: 1-1 FT: 3-2
Viktoria Berlin
28-20
N/E
1-1
3-2
2.27
3.32
3.36
26 Oct 07:30 07:30, 26 Oct fin
SV Lichtenberg 47
HT: 1-0 FT: 2-1
Vsg Altglienicke
13-28
N/E
1-0
2-1
19 Oct 07:30 07:30, 19 Oct fin
Vsg Altglienicke
HT: 2-1 FT: 4-1
Germania Halberstadt
25-11
N/E
2-1
4-1
1.44
4.92
6.59
06 Oct 07:30 07:30, 06 Oct fin
Union Furstenwalde 1
HT: 0-1 FT: 1-2
Vsg Altglienicke
17-22
N/E
0-1
1-2
29 Sep 07:30 07:30, 29 Sep fin
Vsg Altglienicke
HT: 2-0 FT: 5-0
Bischofswerdaer
19-5
N/E
2-0
5-0
20 Sep 13:00 13:00, 20 Sep fin
SV Babelsberg 03
HT: 0-4 FT: 0-4
Vsg Altglienicke
6-16
N/E
0-4
0-4
3.25
3.79
2.13
15 Sep 07:30 07:30, 15 Sep fin
Vsg Altglienicke
HT: 1-1 FT: 3-2
Bsg Chemie Leipzig
13-8
N/E
1-1
3-2

Rot-Weiss Erfurt Results

Vsg Altglienicke Results

Rot-Weiss Erfurt Goals

Vsg Altglienicke Goals

Rot-Weiss Erfurt Strength

calculated by the robot

Vsg Altglienicke Strength

calculated by the robot

Rot-Weiss Erfurt Goals (Last 30 games)

Total Scored: 37. Total Conceded: 52

Vsg Altglienicke Goals (Last 30 games)

Total Scored: 64. Total Conceded: 37

Rot-Weiss Erfurt Scorers (Last 15 games)

Player 27 Jul 31 Jul 04 Aug 16 Aug 21 Aug 28 Aug 01 Sep 15 Sep 20 Sep 29 Sep 05 Oct 18 Oct 26 Oct 01 Nov 10 Nov Total
Velimir Jovanovic 0 0 2 0 1 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 4
Sinisa Veselinovic 0 0 0 2 0 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 4
Danilo Dittrich 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2
Marc-Frank Brasnic 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0 0 0 2
Alexander Schmitt 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Francis Adomah 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 1
Selim Aydemir 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1

Vsg Altglienicke Scorers (Last 15 games)

Player 27 Jul 30 Jul 03 Aug 17 Aug 24 Aug 28 Aug 01 Sep 15 Sep 20 Sep 29 Sep 06 Oct 19 Oct 26 Oct 02 Nov 09 Nov Total
Tugay Uzan 0 0 0 0 0 1 0 2 2 1 1 1 1 1 0 10
Christian Skoda 0 1 0 0 0 2 0 0 0 2 0 1 0 0 3 9
Benjamin Forster 1 2 1 0 2 0 0 0 2 0 0 0 0 0 0 8
Tony Schmidt 0 1 0 0 1 0 0 0 0 1 0 1 0 0 0 4
Kevin Stephan 0 0 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2
Christian Preiss 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1 0 0 0 2
Rene Putt 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Kevin Kahlert 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Berk Inaler 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1
Igli Cami 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 1
Tom Scheffel 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1
Nico Donner 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1

Rot-Weiss Erfurt Bad Boy (Last 30 games)

Player Date
Kevin Tellez 05.10.2019
Marius Wegmann 16.03.2019

Vsg Altglienicke Bad Boy (Last 30 games)

Player Date
Johan ZI N 02.11.2019
Berk Inaler 28.08.2019

Game Prediction

calculated by the bots
Bot Bot2 Bot3 Bot4 Bot5
Rot-Weiss Erfurt 1.50 1.00 0.88 0.54 1.13
Vsg Altglienicke 0.83 1.83 1.28 2.73 1.63
Top Games
SC Freiburg
-
Bayer Leverkusen
4.63 | 4.25 | 1.73
Today at 14:30
FC Schalke 04
-
Werder Bremen
2.54 | 3.35 | 2.92
Tomorrow at 09:30
VFL Wolfsburg
-
Eintracht Frankfurt
1.99 | 3.82 | 3.74
Tomorrow at 09:30
Bayern Munich
-
Fortuna Dusseldorf
1.07 | 12.75 | 32.14
Tomorrow at 12:30
Shakhtar Donetsk
-
Dynamo Kyiv
Sun 31 May, 10:00
SC Paderborn 07
-
Borussia Dortmund
9.17 | 5.62 | 1.33
Sun 31 May, 12:00
Werder Bremen
-
Eintracht Frankfurt
2.84 | 3.61 | 2.47
Wed 03 Jun, 14:30
Georgia
-
Belarus
Thu 04 Jun, 13:00
Norway
-
Serbia
Thu 04 Jun, 13:00
Bosnia & Herzegovina
-
Northern Ireland
Thu 04 Jun, 15:45
Bulgaria
-
Hungary
Thu 04 Jun, 15:45
Iceland
-
Romania
Thu 04 Jun, 15:45
North Macedonia
-
Kosovo
Thu 04 Jun, 15:45
Scotland
-
Israel
Thu 04 Jun, 15:45
Slovakia
-
Rep. OF Ireland
Thu 04 Jun, 15:45