• Afghanistan
  • Africa (CAF)
  • Albania
  • Algeria
  • Angola
  • Argentina
  • Armenia
  • First League
  • Premier League
  • Asia (AFC)
  • Asian Games
  • Australia
  • Australian Capital Territory
  • Brisbane Capital League 1
  • Brisbane Premier League
  • New South Wales
  • New South Wales Premier League 2
  • Northern Nsw
  • Northern Zone Premier League
  • Queensland
  • Queensland Premier League
  • South Australia
  • South Australia State League
  • Tasmania
  • U20 Queensland
  • U20 Victoria
  • U20 Western Australia
  • Victoria
  • Victoria Premier League One
  • Western Australia
  • Austria
  • 2.Liga
  • Bundesliga
  • FA Cup
  • Regional Central
  • Regional East
  • Regional Salzburg Second Stage
  • Regional Tirol Second Stage
  • Regional Vorarlberg Second Stage
  • Regional West
  • Azerbaijan
  • Bahrain
  • Belarus
  • First League
  • Premier League
  • Reserve League
  • Belgium
  • Belgium-Netherlands
  • Bolivia
  • Bosnia And Herzegovina
  • Brazil
  • Serie A
  • Serie B
  • Serie C Group A
  • Serie C Group B
  • Serie D Group A1
  • Serie D Group A2
  • Serie D Group A3
  • Serie D Group A4
  • Serie D Group A5
  • Serie D Group A6
  • Serie D Group A7
  • Serie D Group A8
  • Bulgaria
  • First Professional Football League
  • Northwest 3 Afl
  • Southeast 3 Afl
  • Southwest 3 Afl
  • Cameroon
  • Canada
  • Central American & Caribbean Games
  • Central American Games
  • Chile
  • China
  • Chinese Taipei
  • Colombia
  • Congo DR
  • Costa Rica
  • Croatia
  • FA Cup
  • Prva Hnl
  • Cyprus
  • Czech Republic
  • Division 1
  • Division 2
  • Denmark
  • 1. Division
  • 1dw Relegation P.Off Group 1/East (Women)
  • 1dw Relegation P.Off Group 2/West (Women)
  • Denmark Series Group 1
  • Denmark Series Group 2
  • Denmark Series Group 3
  • Denmark Series Group 4
  • ED Championship Round
  • ED Relegation Round
  • Superligaen
  • U17 League
  • U19 League
  • Ecuador
  • Egypt
  • EL Salvador
  • England
  • Estonia
  • Esiliiga
  • Meistriliiga
  • Europe (UEFA)
  • Euro 2020
  • UEFA U21 Championship
  • Womens Euro 2021 England
  • Faroe Islands
  • Finland
  • Kakkonen Group A
  • Kakkonen Group B
  • Kakkonen Group C
  • Veikkausliiga
  • Ykkonen
  • France
  • Division 1 Women
  • Friendly Games
  • Friendly Clubs
  • Fyr Macedonia
  • Georgia
  • Erovnuli Liga
  • Erovnuli Liga 2
  • Germany
  • 2. Bundesliga
  • 3. Liga
  • Bundesliga
  • Bundesliga Women
  • Oberliga Baden-Wurttemberg
  • Oberliga Hessen
  • Oberliga Mittelrhein
  • Oberliga Nofv-Nord
  • Oberliga Nofv-Sud
  • Oberliga Rheinland-Pfalz Saar
  • Ghana
  • Greece
  • Super League 1
  • Guatemala
  • Honduras
  • Hong Kong
  • Hungary
  • FA Cup
  • NB I
  • Iceland
  • Super Cup
  • India
  • Indonesia
  • International Tournaments
  • Iran
  • Iraq
  • Israel
  • Liga Leumit
  • Premier League
  • Italy
  • Japan
  • J1 League
  • J2 League
  • J3 League
  • Japan Football League
  • L1-League Women
  • Jordan
  • Kazakhstan
  • Premier League
  • Kenya
  • Kosovo
  • Kuwait
  • Latvia
  • Virsliga
  • Lebanon
  • Lithuania
  • Division 1
  • I Lyga
  • Luxembourg
  • Malaysia
  • Malta
  • Mediterranean Games
  • Mexico
  • Moldova
  • National Division
  • Montenegro
  • Morocco
  • National
  • Nepal
  • Netherlands
  • New Zealand
  • Nigeria
  • North & Central America (Concacaf)
  • Northern Ireland
  • Norway
  • 1. Divisjon
  • 1. Divisjon (Women)
  • 2. Divisjon Group 1
  • 2. Divisjon Group 2
  • 3. Divisjon Group 1
  • 3. Divisjon Group 2
  • 3. Divisjon Group 3
  • 3. Divisjon Group 4
  • 3. Divisjon Group 5
  • 3. Divisjon Group 6
  • Toppserien
  • Olympic Games
  • Oman
  • Palestine
  • Pan American Games
  • Panama
  • Paraguay
  • Peru
  • Philippines
  • Poland
  • Ekstraklasa
  • I Liga
  • II Liga
  • Portugal
  • Primeira Liga
  • Qatar
  • Republic OF Ireland
  • First Division
  • Premier Division
  • Romania
  • Liga I
  • Liga II
  • Liga Iii Serie 1
  • Liga Iii Serie 2
  • Liga Iii Serie 3
  • Liga Iii Serie 4
  • Liga Iii Serie 5
  • Russia
  • Professional Football League Center
  • Professional Football League East
  • Professional Football League South
  • Professional Football League West
  • Saudi Arabia
  • Scandinavia
  • Scotland
  • Serbia
  • FA Cup
  • Prva Liga
  • Superliga
  • Serbia And Montenegro
  • Singapore
  • Slovakia
  • Slovenia
  • Prva Liga
  • South Africa
  • South America (Conmebol)
  • South American Games
  • South Korea
  • FA Cup
  • K League 1
  • K League 2
  • K League 3
  • Southeast Asian Games
  • Spain
  • Sweden
  • Allsvenskan
  • Damallsvenskan
  • Division 1 North
  • Division 1 South
  • Division 2 Norra Gotaland
  • Division 2 Norra Svealand
  • Division 2 Norrland
  • Division 2 Ostra Gotaland
  • Division 2 Sodra Svealand
  • Division 2 Vastra Gotaland
  • FA Cup
  • Superettan
  • Switzerland
  • Syria
  • Thailand
  • Tunisia
  • Turkey
  • Uae
  • Uganda
  • Ukraine
  • Premier League
  • Uruguay
  • USA
  • Major League Soccer
  • National Womens Soccer League
  • Nisa Spring Season
  • United Soccer League
  • Usl League One
  • Uzbekistan
  • Venezuela
  • Vietnam
  • Wales
  • World (FIFA)
  • World Cup Qatar 2022
  • Yemen

Pascoe Vale 1 - 4 Dandenong City

Finished

Summary

  Position Points Games Scored Conceded Home Win Away Win Draw Home Lost Away Lost
Pascoe Vale 11 14 15 21 29 375% 125% 213% 444% 555%
Dandenong City 13 12 15 18 31 266% 133% 320% 555% 444%

Head To Head

K/O
Home
Away
Pts
HT
FT
ET
PN
1
X
2
07 Jun 06:15 06:15, 07 Jun fin
Pascoe Vale
HT: 1-2 FT: 1-4
Dandenong City
14-12
VIC
1-2
1-4
01 Mar 04:30 04:30, 01 Mar fin
Dandenong City
HT: 0-0 FT: 0-1
Pascoe Vale
0-1
VIC
0-0
0-1

League Table

Pos Team Home Away Total GD Goals
P W D L GS GC Pts P W D L GS GC Pts P W D L GS GC Pts
1 Avondale FC 10 8 1 1 25 8 25 5 2 3 0 12 6 9 15 10 4 1 37 14 34 23 2.5
2 Bentleigh Greens 7 7 0 0 18 7 21 8 3 1 4 14 18 10 15 10 1 4 32 25 31 7 2.1
3 Heidelberg United 11 7 3 1 24 11 24 4 2 0 2 8 8 6 15 9 3 3 32 19 30 13 2.1
4 Melbourne Knights 8 4 2 2 15 12 14 7 4 0 3 11 10 12 15 8 2 5 26 22 26 4 1.7
5 Hume City 7 5 1 1 16 6 16 8 2 3 3 11 12 9 15 7 4 4 27 18 25 9 1.8
6 Green Gully 7 3 1 3 16 15 10 8 4 2 2 15 9 14 15 7 3 5 31 24 24 7 2.1
7 Altona Magic 7 3 1 3 11 9 10 8 4 0 4 19 21 12 15 7 1 7 30 30 22 0 2
8 South Melbourne 5 2 1 2 5 7 7 10 4 1 5 11 18 13 15 6 2 7 16 25 20 -9 1.1
9 Port Melbourne 6 2 2 2 8 6 8 9 3 1 5 12 13 10 15 5 3 7 20 19 18 1 1.3
10 Oakleigh Cannons 5 2 1 2 6 7 7 10 2 3 5 10 13 9 15 4 4 7 16 20 16 -4 1.1
11 Pascoe Vale 8 3 1 4 16 15 10 7 1 1 5 5 14 4 15 4 2 9 21 29 14 -8 1.4
12 Dandenong Thunder 7 2 5 7 20 2 8 3 2 3 16 20 11 15 3 4 8 23 40 13 -17 1.5
13 Dandenong City 9 2 2 5 12 17 8 6 1 1 4 6 14 4 15 3 3 9 18 31 12 -13 1.2
14 Kingston City FC 8 1 2 5 9 17 5 7 1 2 4 7 12 5 15 2 4 9 16 29 10 -13 1.1

Pascoe Vale Last Games

- + - + - + + + + 0 - + + + - 0 - 0 - + - - + + - - - 0 - + - -
K/O
Home
Away
Pts
HT
FT
ET
PN
1
X
2
15 Jun 04:00 04:00, 15 Jun fin
Port Melbourne
HT: 2-0 FT: 4-0
Pascoe Vale
18-14
VIC
2-0
4-0
07 Jun 06:15 06:15, 07 Jun fin
Pascoe Vale
HT: 1-2 FT: 1-4
Dandenong City
14-12
VIC
1-2
1-4
02 Jun 04:00 04:00, 02 Jun fin
Bentleigh Greens
HT: 0-1 FT: 3-1
Pascoe Vale
28-14
VIC
0-1
3-1
24 May 06:15 06:15, 24 May fin
Pascoe Vale
HT: 0-1 FT: 1-3
Heidelberg United
14-26
VIC
0-1
1-3
17 May 06:15 06:15, 17 May fin
Pascoe Vale
HT: 4-0 FT: 5-2
Altona Magic
11-19
VIC
4-0
5-2
3.14
3.57
2.15
12 May 03:00 03:00, 12 May fin
Oakleigh Cannons
HT: 0-0 FT: 1-0
Pascoe Vale
8-11
VIC
0-0
1-0
03 May 06:15 06:15, 03 May fin
Pascoe Vale
HT: 0-0 FT: 1-1
Dandenong Thunder
10-11
VIC
0-0
1-1
2.06
3.66
3.33
27 Apr 03:30 03:30, 27 Apr fin
Hume City
HT: 1-0 FT: 2-1
Pascoe Vale
14-10
VIC
1-0
2-1
12 Apr 06:15 06:15, 12 Apr fin
Pascoe Vale 1
HT: 1-0 FT: 1-3
Melbourne Knights
10-15
VIC
1-0
1-3
06 Apr 00:00 00:00, 06 Apr fin
Green Gully
HT: 1-0 FT: 4-0
Pascoe Vale
10-10
VIC
1-0
4-0

Dandenong City Last Games

- - - + - - - 0 - - - + 0 0 +
K/O
Home
Away
Pts
HT
FT
ET
PN
1
X
2
14 Jun 06:30 06:30, 14 Jun fin
Dandenong City 1
HT: 2-1 FT: 2-2
Green Gully
15-25
VIC
2-1
2-2
2.47
3.68
2.67
07 Jun 06:15 06:15, 07 Jun fin
Pascoe Vale
HT: 1-2 FT: 1-4
Dandenong City
14-12
VIC
1-2
1-4
31 May 06:30 06:30, 31 May fin
Dandenong City
HT: 1-0 FT: 3-0
South Melbourne
9-20
VIC
1-0
3-0
25 May 01:15 01:15, 25 May fin
Avondale FC
HT: 0-0 FT: 0-0
Dandenong City
32-8
VIC
0-0
0-0
17 May 06:30 06:30, 17 May fin
Dandenong City
HT: 1-1 FT: 1-1
Port Melbourne
7-13
VIC
1-1
1-1
2.74
3.67
2.36
10 May 06:30 06:30, 10 May fin
Dandenong City
HT: 1-0 FT: 2-0
Kingston City FC
4-6
VIC
1-0
2-0
03 May 06:15 06:15, 03 May fin
Bentleigh Greens
HT: 1-0 FT: 1-0
Dandenong City
19-4
VIC
1-0
1-0
1.35
5.23
6.85
27 Apr 04:00 04:00, 27 Apr fin
Heidelberg United
HT: 3-0 FT: 5-2
Dandenong City
19-4
VIC
3-0
5-2
1.23
6.00
9.30
12 Apr 06:30 06:30, 12 Apr fin
Dandenong City
HT: 0-3 FT: 1-4
Altona Magic
4-13
VIC
0-3
1-4
05 Apr 05:30 05:30, 05 Apr fin
Dandenong City
HT: 0-0 FT: 1-1
Oakleigh Cannons
3-4
VIC
0-0
1-1

Pascoe Vale Results

Dandenong City Results

Pascoe Vale Goals

Dandenong City Goals

Pascoe Vale Strength

calculated by the robot

Dandenong City Strength

calculated by the robot

Pascoe Vale Goals (Last 30 games)

Total Scored: 42. Total Conceded: 41

Dandenong City Goals (Last 30 games)

Total Scored: 18. Total Conceded: 29

Pascoe Vale Scorers (Last 15 games)

Player 14 Feb 22 Feb 01 Mar 08 Mar 16 Mar 22 Mar 29 Mar 06 Apr 12 Apr 27 Apr 03 May 12 May 17 May 24 May 02 Jun Total
Davey Schip Vant 0 2 1 0 1 0 3 0 0 0 0 0 0 0 0 7
Nicholas Georgopoulos 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 0 0 0 0 2
Dimi Hatzimouratis 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Philippe Bernabo-Madrid 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Jip Bartels 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 1
Luca Santilli 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1
Gonzalo Abascal 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1

Dandenong City Scorers (Last 15 games)

Player 15 Feb 22 Feb 01 Mar 08 Mar 15 Mar 22 Mar 29 Mar 05 Apr 12 Apr 27 Apr 03 May 10 May 17 May 25 May 31 May Total
Anthony Poljak 0 0 0 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3
Zac Thompson 0 0 0 0 0 0 1 1 1 0 0 0 0 0 0 3
Dean Piemonte 1 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 2
James Kelly 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1 2
Brendon Santalab 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 2
Luke Pilkington 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1
Sean Phillipovic 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1
Gregory Lombardo 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1

Pascoe Vale Bad Boy (Last 30 games)

Player Date
Hakeem Alaraibi 12.04.2019
Unknown 16.03.2019
Josh Calabria 22.02.2019
Luca Santilli 20.07.2018

Dandenong City Bad Boy (Last 30 games)

Player Date
Iqbal Jawadi 08.03.2019
James Kelly 22.02.2019
Unknown 15.02.2019

Game Prediction

calculated by the bots
Bot Bot2 Bot3 Bot4 Bot5
Pascoe Vale 1.50 1.00 1.72 1.57 0.75
Dandenong City 1.33 1.83 1.16 1.47 1.38
Top Games
Shakhtar Donetsk
-
Dynamo Kyiv
Today at 10:00
SC Paderborn 07
-
Borussia Dortmund
9.21 | 5.76 | 1.32
Today at 12:00
Werder Bremen
-
Eintracht Frankfurt
2.86 | 3.53 | 2.50
Wed 03 Jun, 14:30
Georgia
-
Belarus
Thu 04 Jun, 13:00
Norway
-
Serbia
Thu 04 Jun, 13:00
Bosnia & Herzegovina
-
Northern Ireland
Thu 04 Jun, 15:45
Bulgaria
-
Hungary
Thu 04 Jun, 15:45
Iceland
-
Romania
Thu 04 Jun, 15:45
North Macedonia
-
Kosovo
Thu 04 Jun, 15:45
Scotland
-
Israel
Thu 04 Jun, 15:45
Slovakia
-
Rep. OF Ireland
Thu 04 Jun, 15:45
Bayer Leverkusen
-
Bayern Munich
5.42 | 4.69 | 1.57
Sat 06 Jun, 09:30
Eintracht Frankfurt
-
FSV Mainz 05
1.94 | 3.79 | 3.96
Sat 06 Jun, 09:30
Desna Chernihiv
-
Shakhtar Donetsk
Sat 06 Jun, 10:00
Dynamo Kyiv
-
FC Oleksandriya
Sat 06 Jun, 10:00
Borussia Dortmund
-
Hertha Berlin
1.40 | 5.16 | 7.72
Sat 06 Jun, 12:30